zarini
14 مرداد 1401 - 15:27

خسارت ۸۰۰ میلیارد ریالی سیل در کاشان/ بیشترین خسارت در گلستان‌های گل محمدی ثبت شد

مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان ضمن اشاره به خسارت ۸۰۰ میلیارد ریالی سیل در کاشان گفت: گلستان‌های گل محمدی بیشترین خسارت را دیدند.

- اخبار استانها -منصور شیشه‌فروش در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  کاشان ، ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی از شرق استان اصفهان اظهار داشت: در ابتدا شهرستان‌های جنوب شرق استان اصفهان را تحت تاثیر قرار داد و چهار روز استان اصفهان را تحت تاثیر خود قرار داد.

کاشانکاشانوی ضمن اشاره به میزان بارش نزولات آسمانی در مناطق مختلف استان اصفهان و بارش باران تا 40 میلی‌متر در برخی نقاط اظهار داشت: این سامانه بیشتر مناطق کوهستانی را در بر گرفت و به شکل رگبار و رعد و برق نمود بیشتر داشت.

شیشه‌فروش با بیان اینکه خوشبختانه خسارت جانی به دنبال نداشت، ابراز داشت: اقدامات پیشگیرانه در این زمینه صورت گرفت و با اقدامات پیشگیرانه از شدت خسارات کاسته شد اما در بخش‌های مختلف نظیر کشاورزی، مسکن، جاده، عشایر و غیره بالغ بر یک هزار میلیارد تومان خسارت وارد کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان با بیان اینکه 600 میلیارد تومان از این خسارات در بخش کشاورزی بود، ابراز داشت: در بخش زارعت حدود هشت هزار و 172 و 875 هکتار خسارت در استان  اصفهان داشتیم و 98 کیلومتر راه‌ها و 61 پل و دهنه نیز خسارت به آن وارد شد.

وی با بیان اینکه شرکت‌های بیمه‌ای موظف به ارزیابی و پرداخت خسارت به مناطق بیمه‌شده هستند، گفت: 450 خانوار اسکان اضطراری پیدا کند و 370 تیم امدادی به امداد سیل‌زدگان شتافتند و به 220 خودرو نیز امدادرسانی شد و 600 خانواده عشایر نیز اسکان عشایر پیدا کردند و تنها راه نورآباد به سی‌سخت مسدود است که به علت سیل‌بردگی و رانش مسدود است.

هشدار درباره وقوع سیلاب در تهران/ آماده باش از شنبه تا دوشنبه

هشدار درباره وقوع سیلاب در تهران/ آماده باش از شنبه تا دوشنبهخسارت 580 میلیاردی به تاسیسات آبفا/ شبکه آبرسانی شهر و روستاهای درگیر سیل سیستان و بلوچستان احیا شد

خسارت 580 میلیاردی به تاسیسات آبفا/ شبکه آبرسانی شهر و روستاهای درگیر سیل سیستان و بلوچستان احیا شدسیل اخیر زاهدان به حدود 300 تن برنج خسارت زد/ گمرک: شرکت انبارهای عمومی به 3 اخطار پی در پی توجه نکرد

سیل اخیر زاهدان به حدود 300 تن برنج خسارت زد/ گمرک: شرکت انبارهای عمومی به 3 اخطار پی در پی توجه نکردشیشه‌فروش با بیان اینکه در بخش‌های مسکن، معابر و کشاورزی 80 میلیارد تومان در کاشان خسارت وارد شد، تصریح کرد: بیشتر خسارت به حوزه گل محمدی بود و بخش نیاسر، قمصر و برزک در این زمینه تاثیر بیشتری داشتند.

انتهای پیام/801/ی

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 536678