zarini
07 مرداد 1401 - 13:51

صدا وسیما مشکلات نقاط مختلف استان را انعکاس دهد

امام جمعه دشتستان گفت: مسئولان صدا و سیما استان بوشهر به صورت عادلانه به همه مناطق استان بوشهر توجه داشته باشند .

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان دشتستان، حجت‌الاسلام حسن مصلح امام جمعه دشتستان در خطبه‌های امروز نماز جمعه برازجان ضمن تبریک ۹ مرداد ماه روز صدا و سیما ضمن تشکر و تقدیر از صدا و سیما اظهار داشت: انتظار می‌رود مسئولان صدا و سیما استان بوشهر به صورت عادلانه به همه مناطق استان بوشهر توجه داشته باشند و انعکاس دهنده مشکلات و مسائل همه مناطق و جلوه‌های زیبای حضور و حمایت آنان از نظام و رهبری باشند.

امام جمعه دشتستان به مناسبت ۱۲ مردادماه سالروز تأسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به امر رهبر کبیر انقلاب در سال ۱۳۵۸ گفت: همه ارگان‌ها و ادارات در قالب این شورا باید در بزرگداشت مناسبت‌های ملی و انقلابی مشارکت و نقش فعال داشته باشند.

حجت‌الاسلام مصلح بیان داشت: در تقویم ملی کشورمان ۹ مرداد روز ملی اهدا خون نامگذاری شده، خون نیازی همیشگی و حیاتیِ که امید به زندگی را در افراد نیازمند به این فرآورده حیات بخش ارتقا می بخشد و سبب بهبود روند درمانی آنان می‌شود.و اهدای خون، تبلور زیبای انسانیت و مهرورزی است، با اهدا خون، زندگی را با دیگران شریک شویم.

وی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در اجتماع امامان جمعه رهبری به برخی از آنها اشاره کردند: جایگاه استثنایی نماز جمعه در میان فرایض دینی، پیوند میان توجه به خدا و حضور و اجتماع مردمی، پایگاه مهم برای طرح مسائل مختلف جامع، آمیختن معنویت با سیاست، همت برای برطرف کردن کوتاهی‌هایی که در رابطه با نماز جمعه وجود دارد.

امام جمعه دشتستان عنوان داشت: اقامه عزای ابا عبدالله الحسین همراه با اخلاص و بدون ریا و دوری از افراط و تفریط در عزاداری‌ها و دوری از خرافات و بدعت‌ها باشد، هیئت‌ها در برگزار مجالس عزای اباعبدالله الحسین از روحانی برخوردار باشند.

حجت‌الاسلام مصلح گفت: در دو سال گذشته که وجود ویروس منحوس کرونا وجود دارد، هیئت‌های مذهبی و عزاداران حسینی با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی عزاداری‌های خود را انجام دادند و مورد تقدیر رهبری هم قرار گرفتند؛ قطعاً امسال هم همانند دو سال گذشته رعایت موارد بهداشتی در دستور کار هیأت مذهبی خواهد بود.

وی افزود: برنامه ریزی برای تجمعات مخصوصاً ویژه بانوان صورت بگیرید و برنامه ریزی برای تعطیلی به موقع مراسم روز تاسوعا و عاشورا و اقامه نماز ظهر عاشورا انجام شود.

امام جمعه دشتستان خاطر نشان کرد: عزاداری‌ها باید به گونه‌ای باشد که در شأن منزلت امام حسین (ع) باشد، و کاش امسال محرم به دعای زهرا، خبر آمدن منجی عالم برسد.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 490857